CZAS NA WZORZYSTE POSZETKI
Dodatki,  Inspiracje,  Porady

CZAS NA WZORZYSTE POSZETKI!

Poszetka to ozdobna chusteczka, którą wypełnia się brustaszę, czyli małą kieszonkę znajdującą się z przodu marynarki, na wysokości klatki piersiowej. Pierwotnie poszetka pełniła praktyczną funkcję – była to po prostu materiałowa chusteczka. Współcześnie natomiast dodatek ten stał się modnym gadżetem, który ożywia look i przełamuje klimat outfitu. W aktualne trendy wpisują się poszetki wykonane ze wzorzystych tkanin, które fantastycznie komponują się zarówno z gładkimi, jak i kolorowymi marynarkami.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8436-Poszetka-P22SF-HX-011-R-0.html

Kiedy nosić poszetkę?

Ozdobna chusteczka przydaje się zawsze wtedy, gdy marynarka, którą zakładamy, wyposażona jest w brustaszę – a to obecnie zdarza się coraz częściej. Poszetka – w zależności od tego, czy dopasowana jest do pozostałych części zestawu na zasadzie kontrastów, czy podobieństw, może podkreślać formalny charakter outfitu (powinna być wówczas dobrana do krawata lub muchy) lub przełamywać klimat stylizacji (chusteczka wzorzysta lub ta, w kolorze odznaczającym się na neutralnym tle).

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8434-Poszetka-P22SF-HX-023-S-0.html

Jaki model wybrać?

To, jaką poszetkę wybierzemy, zdeterminowane jest w dużej mierze przez nasze indywidualne upodobania i preferencje. Miłośnicy wyrazistego stylu powinni postawić na wzorzyste chusteczki, w wyrazistych kolorach, które z pewnością przykują uwagę otoczenia. Zwolennicy klasycznej elegancji docenią z kolei poszetki w jednolitych, stonowanych barwach, dopasowanych do innych części garderoby – marynarki, krawata lub muchy. Wybierając poszetkę, dobrze jest zwrócić uwagę na stopień formalności okazji, na którą komponowany jest look.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8256-Poszetka-P21WF-HX-331-W-0.html

Na co zwrócić uwagę, komponując look z poszetką?

Dobierając do siebie poszczególne części garderoby, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy stylizacja musi wpisywać się w formalny dress code. W sytuacji, gdy zestaw ma mieć oficjalny charakter, wszystkie jego części – w tym również poszetka, powinny współgrać ze sobą i ładnie się wzajemnie uzupełniać. Jeśli outfit ma pół-formalny klimat, można pozwolić sobie na więcej nonszalancji i swobody w dobrze zarówno głównych elementów zestawu, jak i dodatków.

Do czego dobrać ozdobną chusteczkę?

Poszetkę można dopasować nie tylko do indywidualnego stylu, upodobań czy stopnia formalności wydarzenia, ale przede wszystkim do głównych elementów stylizacji:

  • Marynarki.

Ponieważ chusteczka zdobi kieszonkę w marynarce, to właśnie ona stanowi główny punkt odniesienia w przypadku dodatków. Na jednolitym tle, genialnie odznaczają się wzorzyste poszetki, a marynarkę z wyrazistym motywem (np. w kratę), można stonować gładką chusteczką.

  • Koszuli.

Kolor lub wzór na poszetce może subtelnie współgrać z barwą koszuli lub jednym ze wzorów pojawiających się na ubraniu. Motyw zdobiący chusteczkę może być kontynuacją tego, co widoczne jest na koszuli z kołnierzykiem, T-shircie lub polówce.

  • Krawata lub muchy.

To najpopularniejsza metoda, ułatwiająca dopasowanie poszetki, która według niektórych powinna korespondować z krawatem lub muchą. Bardzo często ozdobną chusteczkę można kupić w zestawie razem z krawatem lub muchą.

Zalety poszetki

Stylowe poszetki cieszą się coraz większą popularnością, którą determinuje imponująca ilość zalet tego dodatku:

  • ożywia look i dodaje mu twista;
  • przełamuje lub akcentuje charakter stylizacji;
  • wypełnia brustaszę;
  • jest praktyczna i funkcjonalna;
  • to prosty i skuteczny sposób na urozmaicenie outfitu.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8255-Poszetka-P21WF-HX-330-G-0.html

Najnowsze modele

W aktualne trendy wpisują się wzorzyste poszetki, z wyrazistym motywem – w kwiaty, printy zwierzęce, kratę, kropki, desenie geometryczne. Chusteczki ozdobne wykonane z kolorowej tkaniny wyglądają ciekawie i modnie. To świetna alternatywa dla gładkiego dodatku. Co ważne – wzorzysta poszetka równie dobrze sprawdzi się na co dzień, jak i na formalne okazje.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8254-Poszetka-P21WF-HX-324-W-0.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8253-Poszetka-P21WF-HX-323-Y-0.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *