KILKA SŁÓW O SPINKACH DO MANKIETÓW
Dodatki,  Inspiracje,  Porady

KILKA SŁÓW O SPINKACH DO MANKIETÓW

Spinki do mankietów to obowiązkowe dopełnienie w przypadku stylizacji bazującej na koszuli z długim rękawem i mankietami zapinanymi właśnie na tego rodzaju dodatek. Poszczególne modele różnią się kształtem i rodzajem surowca. Spinki podobnie jak inne akcesoria mogą mieć różny stopień formalności. Co jeszcze powinieneś wiedzieć o tym klasycznym dodatku?

Do koszuli z długim rękawem i mankietami zapinanymi w charakterystyczny sposób

Męska koszula z mankietami zapinanymi na spinki to klasyczny, elegancki fason. Krój ten można nosić w wydaniu smart casualowym, biznesowym i wizytowym – w zależności od pozostałych części outfitu oraz akcesoriów, finalny charakter stylizacji będzie bardziej lub mniej formalny. Mankiety zapinane na spinki wymagają obecności stylowego dodatku, który utrzyma w ryzach mankiet, pełniąc jednocześnie funkcję dekoracyjną.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8264-Spinki-do-mankietow-P21WF-IX-008-S-0.html

Nie tylko funkcjonalność

Spinki do mankietów spełniają kilka funkcji jednocześnie:

  • utrzymują mankiet koszuli;
  • podkreślają charakter stylizacji;
  • dopełniają look i akcentują stopień formalności zestawu.

Współcześnie spinki oprócz oczywistego praktycznego zastosowania, pełnią przede wszystkim funkcje ozdobą – szeroki wybór kształtów, kolorów oraz sposobów wykończenia sprawia, że dodatek ten zachwyca i przykuwa spojrzenia.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8265-Spinki-do-mankietow-P21WF-IX-009-S-0.html

Różne kształty i kolory

Męski dodatek biżuteryjny może być wykonany z różnego rodzaju surowców. Najpopularniejsze są spinki ze złota – białego, żółtego lub różowego. Równie dużym zainteresowaniem cieszą się spinki z droższej platyny, lub tańszego srebra. Oczywiście w najbardziej ekonomicznym wydaniu spinki zrobione są ze stopu różnych metalów. Niektóre modele pokryte są kolorową emalią – szczególnie te o fantazyjnym kształcie. Oprócz najbardziej klasycznych – kwadratowych, prostokątnych czy owalnych spinek, dostępne są te o różnych kształtach, które mogą nawiązywać do indywidualnych zainteresowań, pasji, wykonywanego zawodu czy hobby. Taki dodatek to świetny pomysł na prezent!

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5788-Spinki-do-mankietow-PLM-IX-175-S.html

Surowiec

Od rodzaju surowca, z którego wykonana jest spinka zależy w dużej mierze stopień formalności dodatku oraz jego wytrzymałość. Najlepszym wyborem będą spinki z metali szlachetnych, które odznaczają się wysoką odpornością na zarysowania i uszkodzenia. Ciekawą alternatywą są spinki wykonane z masy perłowej.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8519-Spinki-do-mankietow-P22SF-IX-007-Z-0.html

Jak dobrać spinkę?

Spinka do mankietów powinna być dopasowana do koszuli oraz okazji, na którą komponowany jest look:

  • Koszula.

Do fasonów w ciepłych kolorach (kremowym, beżowym) pasuje dodatek wykonany z żółtego złota, a do koszul w zimnej tonacji (białej, błękitnej) lepiej sprawdzi się spinka ze srebrnego metalu.

  • Charakter wydarzenia.

Na wizytowe okazje odpowiednim wyborem będą spinki o klasycznym (kwadratowym, prostokątnym) kształcie, zaś na mniej formalne wydarzenia można pozwolić sobie na odrobinę nonszalancji np. spinki w kształcie oprawek okularów, pokryte kolorową emalią.

Stopień formalności dodatku

Za najbardziej formalne uważa się spinki prostokątne i kwadratowe, wykonane z metali szlachetnych – platyny, złota, srebra lub masy perłowej. Niżej w hierarchii formalności znajdują się spinki owalne, a najniższą pozycję zajmują modele o nietypowej formie, pokryte kolorową emalią.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8268-Spinki-do-mankietow-P21WF-IX-012-S-0.html

Możliwość komentowania KILKA SŁÓW O SPINKACH DO MANKIETÓW została wyłączona