ŁEZKA W KRAWACIE. KRÓTKI PRZEWODNIK PO WAŻNYCH DETALACH MĘSKIEJ STYLIZACJI
Dodatki,  Porady

ŁEZKA W KRAWACIE. KRÓTKI PRZEWODNIK PO WAŻNYCH DETALACH MĘSKIEJ STYLIZACJI

Łezka to nic innego jak elegancki dołek, który tworzy się pod prawidłowo zawiązanym węzłem krawata. Nie jest to niezbędny element, jednak bardzo pożądany i prezentujący się niezwykle estetycznie. Aby powstała łezka węzeł powinien być wydłużony i niesymetryczny. To świetne uzupełnienie stylizacji na ważne przyjęcia. Zobacz jak wykonać łezkę i które modele krawatów są najmodniejsze w tym sezonie!

Sposób na łezkę

Wykonanie łezki w krawacie jest niezwykle proste, jednak warto poświęcić tej czynności odrobinę zaangażowania. Pomogą w tym praktyczne wskazówki:

  1. Szerszą końcówkę krawata należy umieścić po stronie szyi i przełożyć ją nad węższą, tworząc tym samym pętlę.
  2. Przez środek pętli należy przeciągnąć szerszą końcówkę, ale nie do samego końca.
  3. Palec wskazujący należy włożyć w lukę nad wiązaniem.
  4. Następnie należy dociągnąć węzeł, tak aby całość wyglądała elegancko.
  5. Ostatnim etapem jest przytrzymanie palcami sfałdowanych boków węzła, tak aby łezka nabrała pożądanego kształtu.

Po co łezka w krawacie?

Szykowna łezka tworząca się przy węźle krawata akcentuje elegancki styl. To idealne dopełnienie stroju wizytowego, dedykowanego na specjalne okazje. Pozwala wyróżnić się w tłumie i świadczy o nienagannej znajomości mody męskiej.

Jaki węzeł pasuje do łezki?

Łezkę bez problemu można zrobić na każdym dowolnym węźle. W praktyce najpopularniejszym sposobem wiązania krawata jest węzeł typu four-in-hand. Jeśli nie wiesz, jak wyglądają poszczególne rodzaje wiązań, obejrzyj filmy instruktażowe w internecie. Dzięki nim zobaczysz jak proste jest zawiązanie krawata i który węzeł pasuje do Ciebie – kołnierzyka, kształtu twarzy, okazji.

Najmodniejsze modele krawatów

W aktualne trendy wpisują się krawaty wykonane z dobrych jakościowo materiałów, które świetnie układają się pod kołnierzykiem koszuli. Must-have jest gładki krawat w kolorze, który z łatwością poddaje się stylizacjom – granatowy lub grafitowy. Czarny model ma zbyt surowy charakter, odpowiedni na wieczorowe okazje. Alternatywą dla jednolitego krawata jest fason wykonany ze wzorzystej tkaniny. Model w kropki, prążki, motywy florystyczne czy zwierzęce – to genialne dopełnienie stylizacji dla osoby, która lubi wyróżniać się w tłumie.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9120-Granatowy-krawat-meski-w-delikatne-rozowe-kwiatki.html

Stopień formalności

Krawaty męskie podobnie jak inne części garderoby, mogą mieć różny stopień formalności. Za najbardziej wizytowe uważa się modele w stonowanym, klasycznym, jednolitym odcieniu. Na co dzień czy do pracy, w której nie obowiązuje rygorystyczny dress code, można założyć wzorzysty model, który ożywi look i przełamie jego zachowawczy charakter.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5235-Krawat-meski-P000B-KX-770-G.html

Jak przechowywać krawat?

Po zdjęciu krawat należy obowiązkowo rozwiązać i rozprostować. Dodatek warto przechowywać zwinięty w rulon, w szufladzie lub komodzie z przegródkami. Popularną praktyką jest przechowywanie rozwieszonych krawatów, które przymocowane są do wieszaka za pomocą specjalnych klipsów.

Jak prać krawat?

Wskazówki odnośnie tego, jak pielęgnować krawat męski znajdują się na metce dodatku. W zależności od tego, z jakiego materiału uszyty jest krawat – naturalnego czy syntetycznego, sposób prania i suszenia będzie inny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *