po pracy czas na relaks
Inspiracje

A PO PRACY… CZAS NA RELAKS!

Współcześnie coraz więcej czasu spędza się w domu – jest to poniekąd efekt zmian, które zachodzą w mentalności i podejściu do życia. Pandemia, która opanował świat, również odcisnęła piętno na tym, jak organizujemy swoje codzienne życie. Chętniej zostajemy w domu, cieszymy się drobnymi przyjemnościami, a z przyjaciółmi czy rodziną spotykamy się w niewielkim gronie na bezpiecznym gruncie. Aby umilić sobie czas i dobrze wykorzystać każdą chwilę na relaks czy odpoczynek, warto zainteresować się rozrywkami, których dostarczają między innymi gry planszowe, zręcznościowe czy pamięciowe. Popularne planszówki czy klasyczne karty to coś, czego nie może zabraknąć w domowym zaciszu.

Memory

Gra memory to doskonały trening pamięci. We współczesnej odsłonie memory dostępne są w wielu wersjach, które można dowolnie dopasować do zainteresowań czy indywidualnych preferencji. Gra polegająca na zapamiętywaniu odwracanych kart i dobieraniu ich w pary dostarcza wielu emocji i radości. W zależności od tematyki prezentowanej na kartach, w memory mogą grać zarówno młodsze osoby, jak i te, których specjalistyczna wiedza przydaje się w kompletowaniu par.

Zobacz tutaj: Gra Memory CELEBRITY COUPLES – Pako Lorente 

Gra w skojarzenia

Zabawa polegająca na przypisywaniu imion i nazwisk znanych osób do filmów, w których zagrali. To świetna gra nie tylko dla miłośników kinematografii, ale i każdego, kogo pasjonuje świat popkultury. Gra w skojarzenia zapewnia godziny rozrywki – każdemu, kto choć trochę interesuje się filmem, muzyką czy teatrem, czyli ogólnie pojętą sztuką współczesną.

Zobacz tutaj: Filmowa gra skojarzeń – Pako Lorente 

Tryktrak

Klasyczna gra planszowa idealna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dodatkową zaletą planszówki jest doskonałe wykonanie, które sprawia, że gra jest nie tylko praktyczna, ale i ładna – świetnie dopełni wysmakowane wnętrze, a położona na komodzie czy stoliku kawowym, będzie ozdobą pokoju zabaw, salonu czy sypialni.

Zobacz tutaj: Back Gammon – Pako Lorente 

Domino

Tradycyjna gra zręcznościowa, którą z powodzeniem można podarować na prezent. Domino wykonane z wysokiej jakości materiałów, będzie wytrzymałe i trwałe. Gra oprócz tego, że prezentuje się estetycznie, jest stosunkowo prosta, więc bez problemu mogą w nią grać nawet młodsze dzieci. Domino to coś, czego z całą pewnością nie może zabraknąć w domowej kolekcji gier.

Zobacz tutaj: Gra domino – Pako Lorente 

Bierki

Druga – po dominie, pozycja, bez której „domowe centrum rozrywki” nie jest kompletne. Bierki to gra zręcznościowa, która fantastycznie sprawdza się w długie zimowe wieczory lub podczas spotkań w gronie przyjaciół. Kolorowe bierki, zapakowane w solidne, drewniane pudełko, staną się ozdobą każdego wnętrza.

Zobacz tutaj: Gra w bierki – Pako Lorente 

Kości

Gra w kości to klasyka gatunku – trudno o bardziej emocjonującą, a jednocześnie prostą grę, w której nie ma przegranych, ponieważ sama zabawa jest doskonałą formą nagrody. Kości wydane w unikalnej wersji spodobają się miłośnikom estetycznych, ładnych przedmiotów, które są nie tylko praktyczne, ale i piękne.

Zobacz tutaj: Gra Yatzy – Pako Lorente 

Karty

Klasyczne karty to absolutny must-have i król wszystkich gier. Talia składająca się ze starannie wykonanych, przejrzystych i estetycznych kart, musi znaleźć się w każdym domu. W karty można grać samemu, w parze, a nawet w większej grupie. To zabawa na długie godziny – ilość gier, w które można grać przy użyciu tradycyjnej talii kart, jest praktycznie nieograniczona.

Zobacz tutaj: KARTY DO GRY BAUHAUS – Pako Lorente 

Zalety gier planszowych, zręcznościowych i pamięciowych

W planszówki gra coraz więcej osób, spotykając się we wspólnym gronie, aby celebrować wolny czas. Gry planszowe, zręcznościowe, pamięciowe i inne, mają wiele zalet – do najważniejszych można zaliczyć fakt, że doskonale wypełniają popołudnia, wieczory, a także umacniają poczucie wspólnoty. To idealna forma rozrywki dla całej rodziny i fantastyczna metoda, aby ćwiczyć pamięć, koncentrację, zręczność czy zdolność przegrywania oraz wygrywania. Specjaliści podkreślają, że osoby, które systematycznie grają w planszówki, mają lepszą pamięć, łatwiej się koncentrują, są bardziej skupione i z łatwością radzą sobie z codziennym stresem oraz napięciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *