Porady

JAK DBAĆ O MĘSKI GARNITUR?

Właściwie pielęgnowany garnitur, będzie służył przez długie lata. Aby marynarka i spodnie prezentowały się zawsze nienagannie, elegancko i schludnie, należy je odpowiednio przechowywać i przestrzegać wskazówek dotyczących czyszczenia. Zobacz jak prać garnitur i jak o niego dbać, aby zawsze wyglądać doskonale! Na co zwrócić uwagę i czego się wystrzegać?

W pralni chemicznej czy w domu?

Większość garniturów potrzebuje specjalistycznego czyszczenia w pralni chemicznej. Taka informacja najczęściej znajduje się na metce ubrania. W przypadku fasonów, o które należy dbać w ten sposób, bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń, w odwrotnym razie – garnitur może ulec deformacji lub zniszczeniu. W pralni są dwie możliwości – pranie na sucho lub na mokro. Jeśli zabrudzenia są lekkie i nie wymagają chemicznego czyszczenia, a jedynie odświeżenia, najlepiej jest korzystać z opcji prania na mokro. Prosta zasada – im mniej chemicznych substancji tym bezpieczniej (i dla właściciela i dla garnituru).

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9016-Marynarka-garniturowa-P23SP-3G-019-G-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9015-Spodnie-garniturowe-P23SP-6G-019-G-S.html

W domu

O garnitur warto dbać codziennie. Do odświeżenia ubrania, przed założeniem dobrze jest używać szczotki z naturalnego włosia. Po każdym noszeniu warto powtórzyć czynność, zanim marynarka i spodnie trafią na wieszak i do szafy. Nie każdy również pamięta o systematycznym wietrzeniu garnituru, co ułatwia pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, które osiadają na tkaninie. Nawet jeśli marynarkę i spodnie można prać w domu, należy to robić możliwie jak najrzadziej!

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9012-Gladka-rozowa-marynarka-garniturowa-meska.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9011-Gladkie-rozowe-spodnie-garniturowe-meskie.html

Wełniany model

Elegancki garnitur uszyty z naturalnej wełny potrzebuje wilgoci. Nie oznacza to jednak, że należy go prać często. Wystarczy od czasu do czasu powiesić garnitur nad wanną z ciepłą wodą (tak, aby pomieszczenie wypełniło się parą). Zabieg ten zapewnia elastyczność włóknom. Marynarka i spodnie zostają oczyszczone z wszelkich zapachów, a materiał ulega delikatnemu wygładzeniu.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6335-Marynarka-garniturowa-JERARDO-PPLM9-3G-222-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6334-Spodnie-meskie-garniturowe-JERARDO-PPLM9-6G-222-G.html

A co ze spodniami?

Spodnie garniturowe, podobnie jak marynarka nie powinny być prane zbyt często. Efekt świeżości można uzyskać, rozprasowując powstałe zagniecenia. W jaki sposób to zrobić? Do materiału należy przyłożyć wilgotną bawełnianą ściereczkę i to przez nią prasować spodnie. Tkanina będzie błyszczeć, a spodnie zachowają schludny i elegancki wygląd.

Przechowywanie

Do przechowywania garnituru nie sprawdzi się pierwszy lepszy wieszak. Aby marynarka była zawsze gotowa do założenia, należy odwieszać ją na wieszak, którego szerokość i rozmiar będzie odpowiadał ubraniu. Oznacza to, że musi być on odpowiednio wyprofilowany – powinien wypełniać ramiona na całej długości. Dobrym pomysłem jest zachowanie wieszaka, z którym marynarka została zakupiona. Zły wieszak może zdeformować ubranie. Spodnie z kolei należy wieszać nogawkami do góry. Świetnym pomysłem są wieszaki wyposażone w żabki. Oprócz odpowiedniego wieszaka ważna jest odpowiednia przestrzeń w szafie – właściwa ilość miejsca, ograniczy zagniecenia.

Pokrowiec

Specjalny pokrowiec na garnitur przyda się, szczególnie gdy podróżujemy i chcemy, aby garnitur docierając na miejsce, wyglądał doskonale. Co ważne – w domu warto zrezygnować z przechowywania marynarki i spodni w pokrowcu. Powód jest prozaiczny – naturalne włókna, z których uszyte jest ubranie, potrzebują cyrkulacji powietrza.

Możliwość komentowania JAK DBAĆ O MĘSKI GARNITUR? została wyłączona