Porady

PRZECHOWYWANIE ZIMOWYCH UBRAŃ – PRAKTYCZNE PORADY

Po sezonie zimowym należy zadbać o odpowiednie przechowywanie ubrań i dodatków, które nie będą już potrzebne wiosną. Jak przechowywać zimowe kurtki i swetry oraz buty? Na co zwrócić uwagę, aby wszystkie elementy garderoby pozostały w nienaruszonym stanie?

Po pierwsze – przejrzyj

Zanim zapakuje się zimowe ubrania oraz akcesoria, należy dokładnie przejrzeć zawartość szafy. Odzież nosząca widoczne ślady użytkowania – przetarcia, zmechacenia czy odbarwienia, powinna zostać wyrzucona, podobnie jak swetry, spodnie czy bielizna, których rozmiar jest już nieodpowiedni lub zwyczajnie przestały się nam one podobać. Dobrym pomysłem jest oddanie ubrań, których stan jest akceptowalny do specjalnych pojemników na odzież, które ustawione są w wielu miejscach. Przechowywać należy wyłącznie te rzeczy, które są w dobrej kondycji, wyglądają schludnie i estetycznie, mają odpowiedni rozmiar, nie wyszły z mody i mamy absolutną pewnością, że w następnym sezonie zimowym, będziemy je nosić.

Po drugie – wypierz i zaimpregnuj

Do przechowywania należy przygotować czyste ubrania, co zapobiegnie namnażaniu się bakterii, a co za tym idzie nieprzyjemnych zapachów. Przed zapakowaniem w torby, worki próżniowe czy pudła lub kosze, ubrań i dodatków, warto zadbać o kilka czynności – dokładne opróżnienie kieszeni, zapięcie suwaków w kurtkach i swetrach, ogolenie ewentualnych zmechaceń widocznych na ubraniach, a także oczyszczenie i wypastowanie zimowego obuwia. Nigdy nie wolno pakować odzieży brudnej i poplamionej, podobnie jak butów, na których znajdują się resztki błota, soli drogowej czy innych zanieczyszczeń.

Po trzecie – zapakuj

Zimową odzież dobrze jest przechowywać w specjalnie do tego przeznaczonych workach próżniowych, koszach wiklinowych lub pudłach kartonowych. Ubrania należy starannie poskładać i ułożyć w przygotowanych pojemnikach. Buty zimowe z kolei należy wcześniej wypełnić prawidłami, które zapobiegną odkształcaniu się obuwia.

To warto zrobić

  • Odzież należy wyprać i wyprasować.
  • Swetry i wełniane dodatki dobrze jest ogolić maszynką lub specjalnym urządzeniem, które usuwa zmechacenia.
  • Kieszenie kurtek, bluz i swetrów warto opróżnić, a suwaki starannie zapiąć.
  • Buty należy wypełnić prawidłami, a w razie ich braku, starymi gazetami.
  • Obuwie obowiązkowo trzeba oczyścić, umyć i wypastować.
  • Do przechowywania dobrze jest wykorzystywać worki próżniowe, wiklinowe kosze i kartonowe pudła.
  • Pojemniki można podpisać.

Tego lepiej unikać

  • Nie należy przechowywać brudnych ubrań i butów.
  • Do przechowywania nie sprawdzają się foliowe worki, w których odzież jest pognieciona i narażona na kontakt z wilgocią.
  • Nie zaleca się przechowywania ubrań z wypełnionymi kieszeniami, odpiętymi suwakami, plamami, zmechaceniami czy odbarwieniami.

Ubrania i dodatki, które posłużą kilka lat

Inwestycja w dobre jakościowo ubrania i akcesoria to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i schludny, estetyczny wygląd. Kupując zimową odzież, należy zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz rodzaj materiału, z którego uszyte są poszczególne elementy garderoby. Wełniane płaszcze, kaszmirowe swetry czy skórzane obuwie, z pewnością może posłużyć nawet kilka sezonów, pod warunkiem oczywiście, że są to rzeczy o ponadczasowym kroju, w klasycznym kolorze, który nie poddaje się chwilowym trendom.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7927-Plaszcz-meski-P21WF-7X-031-C.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8113-Buty-meskie-sztyblety-P21WF-BX-005-C.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7896-Sweter-meski-P21WF-2X-012-E.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-4997-Skorzane-brazowe-rekawiczki-meskie-PLM-RX-001-A.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *