Dodatki,  Porady

JAK ZAKŁADAĆ, NOSIĆ, ŚCIĄGAĆ I PRAĆ BAWEŁNIANĄ MASECZKĘ OCHRONNĄ?

Maseczki ochronne zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Zdrowia podanym do publicznej wiadomości dnia 16 kwietnia stały się nieodłącznym elementem polskiej rzeczywistości. Obowiązujący nakaz zasłaniania ust i nosa dotyczy wszystkich – z wyłączeniem osób przewlekle chorujących na schorzenia dolnych dróg oddechowych czy astmę. Maseczek nie muszą również nosić dzieci poniżej 4 roku życia. Aby maseczka ochronna dobrze spełniała swoją funkcję, powinna być odpowiednio przechowywana, zakładana, noszona, ściągana i prana.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6888-Maseczka-bawelniana-T0000-DX-024-S-010001.html

Maseczka z bawełny

Wielorazowe maseczki ochronne to ekonomiczna i ekologiczna alternatywa dla jednorazowych maseczek dostępnych w sklepach wielkopowierzchniowych czy aptekach. Maseczka z naturalnej bawełny jest wygodna w noszeniu – delikatny materiał nie podrażnia wrażliwej skóry twarzy, a przy tym efektywnie wentyluje powietrze, ograniczając potliwość i uczucie dyskomfortu. Bawełna jest hipoalergiczna – maseczki z naturalnego materiału mogą nosić osoby borykające się z alergią czy atopowym zapaleniem skóry. Ważną zaletą bawełny jest fakt, że można ją prać nawet w wyższych temperaturach, co umożliwia usunięcie wszelkich zabrudzeń i szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów. Maseczka z bawełny to skuteczna, stosunkowo tania i rozsądna alternatywa dla innych rodzajów maseczek ochronnych.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6887-Maseczka-bawelniana-T0000-DX-024-N-010001.html

Funkcje

Głównym zadaniem maseczki ochronnej jest zabezpieczenie górnych dróg oddechowych przed chorobotwórczymi wirusami, zanieczyszczeniami i innymi drobnoustrojami, które mogą mieć szkodliwy wpływ na organizm człowieka. Noszenie maseczki jest zalecane wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości utrzymania dystansu społecznego (przekraczającego 2 metry). W dobie pandemii koronawirusa maseczki ochronne mają za zadanie dawać poczucie bezpieczeństwa zarówno osobom chorym, jak i zdrowym.

Fason

Maseczka do noszenia na twarzy powinna być maksymalnie wygodna – niebagatelne znaczenie pod tym kątem ma nie tylko rodzaj materiału, z którego maseczka jest wykonana, ale również jej krój. Zabezpieczenie nosa i ust powinno dobrze układać się na twarzy, dopasowując się do jej kształtu. Elastyczne gumki z boku maseczki, umożliwiają zamocowanie osłony na uszach, dzięki czemu materiał nie zsuwa się z twarzy. Maseczka ochronna powinna mieć niezbędne certyfikaty, które gwarantują, że produkt powstał z najwyższą starannością i dbałością o bezpieczeństwo czy higienę.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6886-Maseczka-bawelniana-T0000-DX-024-G-010001.html

Przechowywanie

Bawełniane maseczki ochronne powinny być przechowywane w szczelnie zamkniętym pudełku lub woreczku, tak aby nie uległy one zabrudzeniu. Dobrym pomysłem jest przechowanie maseczek wszystkich domowników w osobnych pojemnikach – szczególnie w sytuacji, gdy cała rodzina korzysta z tego samego modelu, który nie został w żaden inny sposób oznaczony.

Zakładanie

Maseczkę zaleca się zakładać na twarz, trzymając ją za elastyczne gumki, umieszczone z boku materiału. Maseczkę zawsze należy zakładać czystymi, odkażonymi dłońmi. Kolejnym krokiem jest dokładne dopasowanie materiału do kształtu twarzy, tak aby maseczka szczelnie zakrywała nos i usta.

Noszenie

Bawełnianą maseczkę należy często zmieniać – szczególnie jeśli twarz intensywnie się poci. Zaleca się, aby po około 40 minutach maseczkę zmienić na nową, tak aby zabezpieczenie mogło dalej spełniać swoją funkcję. Maseczki na twarzy nie należy dotykać dłońmi. Nie wolno jej zsuwać z nosa. Nieprawidłowe noszenie maseczki sprawia, że nie chroni ona przed zanieczyszczeniami i chorobotwórczymi drobnoustrojami.

Ściąganie

Czynność ściągania maseczki, podobnie jak podczas zakładania, należy wykonać czystymi, odkażonymi dłońmi, trzymając za elastyczne gumki umieszczone z boku materiału. Zużytą maseczkę zaleca się przechowywać w szczelnie zamkniętej torebce strunowej.

Pranie

Właściwa pielęgnacja to bardzo ważny aspekt, który ma bezpośredni wpływ na skuteczność działania osłony na usta i nos. Maseczki wielorazowe dobrze jest prać w pralce. Po włożeniu maseczki do pralki należy dokładnie umyć i zdezynfekować dłonie. Kwestia temperatury pozostaje dyskusyjna – niektórzy zalecają 40 stopni, podczas gdy inni wskazują, że dopiero 90 stopni jest w stanie skutecznie usunąć bakterie, wirusy i zanieczyszczenia. Do prania maseczek bawełnianych należy używać delikatnego środka piorącego. Dobrze jest zrezygnować z płynów do płukania, odplamiaczy czy innych silnie działających środków, które mogą działać drażniąco na skórę twarzy. Po praniu osłonę ust i nosa należy pozostawić do wyschnięcia. Maseczki dobrze jest wyprasować, co dodatkowo zwiększa szansę usunięcia z niej bakterii i wirusów.

Modne dopełnienie stylizacji

Projektanci mody wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnych mężczyzn, stworzyli bawełniane maseczki ochronne, które bez trudu można dopasować do koszuli. Ten sam motyw czy kolor sprawia, że maseczka staje się spójnym elementem stylizacji. Maseczki zasłaniające usta i nos należy nosić również podczas biznesowych spotkań czy wypełniania obowiązków zawodowych – model pasujący do koszuli i garnituru to gorący trend – bezpieczeństwo zawsze jest bowiem w modzie.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6874-Koszula-meska-ASTORGA-P20SF-1X-029-N.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6865-Koszula-meska-OSUNA-P20SF-1X-014-D.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6858-Koszula-meska-SEGOVIA-P20SF-1X-033-G.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *