Inspiracje,  Porady

JAK DOPASOWAĆ JESIENNY PŁASZCZ DO SYLWETKI?

Jesienią wygodne i stylowe okrycie wierzchnie jest wręcz niezbędne. Wybór pomiędzy płaszczem, a kurtką jest kwestią indywidualną. Bardziej uniwersalny jest z pewnością płaszcz, który można nosić jako dopełnienie zarówno zestawów casualowych, jak i wizytowych. Jak znaleźć idealny płaszcz? Czym kierować się dopasowując okrycie wierzchnie? Czy każdy może nosić płaszcz do kostek?

Płaszcz – must-have w męskiej szafie

Jeden z najbardziej praktycznych fasonów. Płaszcz pasuje do nieformalnych ubrań i dodatków, ale równie dobrze można go nosić w duecie z klasycznym garniturem. Modne okrycie wierzchnie zapewnia komfort termiczny, dopełnia look, akcentuje indywidualny styl oraz z łatwością dopasowuje się do pozostałych części zestawu. Płaszcz jest bardziej uniwersalny od kurtki, która nie  wygląda korzystnie, założona na marynarkę czy inny dłuższy fason.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5711-Plaszcz-meski-TAO-PPLM9-7X-035-E.html

Płaszcz a rodzaj sylwetki

Kluczem do udanej stylizacji jest umiejętny dobór fasonu ubrania do sylwetki – jej mocnych i słabych stron. Płaszcz powinien idealnie układać się na torsie, subtelnie maskując ewentualne niedoskonałości oraz podkreślając zalety budowy ciała. Okrycie wierzchnie dodatkowo powinno być wygodne w noszeniu – nie może krępować swobody ruchów. Pod spód płaszcza bez problemu powinna zmieścić się bluza lub ciepły sweter.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7093-Plaszcz-meski-ROMERO-P20WF-7X-024-G.html

Długość okrycia wierzchniego

Męskie płaszcze różnią się między innymi długością. Fasony o dłuższym kroju – sięgającym kostek, nie prezentują się dobrze na niskich osobach. Panowie o niewysokim wzroście powinni zatem unikać długich płaszczy. Płaszcz, który pojawia się w duecie z marynarką, musi być od niej dłuższy – pożądana długość to wówczas ta zakrywająca marynarkę. Niektóre fasony mają z tyłu praktyczne rozcięcie – pojedyncze lub podwójne, które wzmaga komfort swobodnego poruszania się.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6852-Plaszcz-meski-OVIEDO-P20SF-7X-002-G.html

Fason – jedno lub dwurzędowy

Podobnie jak długość, tak i sposób zapięcia okrycia, warto dobrać pod kątem sylwetki. Modele jednorzędowe są uniwersalne i praktyczne, dwurzędowe zaś lepiej wyglądają na szczupłych osobach. Aktualnie równie często można zobaczyć na ulicy płaszcze jedno i dwurzędowe. Wybór fasonu podyktowany jest często indywidualnym stylem, upodobaniami i preferencjami.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6689-Plaszcz-meski-LUARCA-P20SF-7X-001-G.html

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, dopasowując płaszcz do sylwetki?

Oprócz długości i sposobu zapięcia okrycia wierzchniego, dobrze jest zwrócić uwagę na następujące elementy:

  • Kolor i wzór.

Ciemny jednolity płaszcz jest uniwersalny i wizualnie wysmukla sylwetkę – podobnie jak podłużny print.

  • Pasek.

Przewiązany lub zapięty w pasie, dzieli optycznie sylwetkę na dwie części – to dobry trik dla wysokich osób.

  • Wielkość kieszeni.

Duże, masywne kieszenie mogą nie potrzebnie przytłoczyć sylwetkę i dodać jej kilogramów.

  • Klapy.

Smukłe i podłużne, wydłużą tors.

Materiał

Jesienią sprawdzi się płaszcz z cieplejszej wełny oraz lżejszego poliestru – wiele zależy od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Wewnątrz może być wszyta podszewka z innego materiału np. naturalnej bawełny lub jedwabiu, która zapewnia większy komfort skórze. Tkanina, z której wykonany jest płaszcz powinna być wytrzymała, odporna, łatwa w czyszczeniu i przyjemna w dotyku.

Elementy dodatkowe

Dobry jakościowo płaszcz powinien mieć stójkę osłaniającą szyję, kieszenie – wewnętrzne i zewnętrzne, a także wygodne zapięcie. Funkcjonalny model ma również rozcięcie z tyłu ułatwiające poruszanie się, podszewkę oraz pasek, umożliwiający dopasowanie ubrania do sylwetki.

Możliwość komentowania JAK DOPASOWAĆ JESIENNY PŁASZCZ DO SYLWETKI? została wyłączona