KOSZULA I MUCHA. DUET IDEALNY
Dodatki,  Inspiracje,  Porady

KOSZULA I MUCHA. DUET IDEALNY

Niektóre fasony koszul dedykowane są wyłącznie do noszenia w towarzystwie muchy – zaliczyć do nich można modele z łamanym kołnierzykiem. Inne zaś prezentują się dobrze zarówno w duecie z krawatem, jak i muchą – i w tym przypadku wybór dodatku powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami oraz upodobaniami. Koszula z kołnierzykiem włoskim, pół-włoskim, hidden button-down, kentem – długość i szerokość wyłogów ma wpływ na to, czy mucha dobrze układa się pod szyją.

Kołnierzyk łamany

Koszula z łamanym kołnierzykiem to najbardziej wizytowy fason. Kołnierz ten to wręcz obowiązkowe towarzystwo dla muchy – noszenie tego modelu w duecie z krawatem jest poważnym błędem i stylizacyjnym faux-pas. Fason ten sprawdza się na formalne okazje – można go nosić w zestawie z garniturem lub smokingiem. Łamane wyłogi akcentują oficjalny charakter outfitu, a mucha dodatkowo potęguje ten efekt.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8911-Biala-smokingowa-koszula-meska.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-4214-Mucha-P000B-MX-116-C.html

Kołnierzyk klasyczny

Najbardziej uniwersalny model. Klasyczny kołnierzyk typu kent wyróżnia się stosunkowo długimi, blisko siebie rozstawionymi wyłogami. Taki fason można nosić z każdym dodatkiem – krawatem lub muchą – wybór akcesoriów to indywidualna kwestia, którą determinuje stopień formalności wydarzenia, na które komponowany jest look czy osobiste upodobania i preferencje. Za bardziej wizytową uważa się muchę. Krawat w hierarchii formalności znajduje się na niższej pozycji.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8991-Elegancka-biala-koszula-meska.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8972-Granatowa-muszka-meska-w-kropki.html

Kołnierzyk włoski/pół-włoski

Elementem charakterystycznym dla kołnierzyka włoskiego czy pół-włoskiego są krótkie, stosunkowo szeroko rozstawione wyłogi. Model ten fantastycznie wpływa na wizualny odbiór sylwetki oraz pasuje do większości kształtów twarzy. Koszula z kołnierzykiem włoskim (lub pół-włoskim) świetnie prezentuje się w zestawie z muchą. Taki duet to wymarzona baza stylizacji biznesowych czy wieczorowych. Komponując look, dobrze jest zwrócić uwagę na kolorystyczne dopasowanie tych dwóch elementów garderoby.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5912-Koszula-meska-PPLM9-1X-565-N.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8655-Mucha-meska-bezowa-P22SF-MX-025-E-0.html

Kołnierzyk hidden button-down

Bardzo modny fason – koszula z kołnierzykiem hidden button-down to nowoczesna odsłona klasycznego modelu button-down. Krój z kołnierzykiem na „ukryte guziki” ma nieco niższy stopień formalności od poprzedników, ale równie dobrze można go nosić z muchą, jak i krawatem, a także z nonszalancko odpiętym górnym guzikiem. Na co dzień czy na pół-formalne wydarzenia, warto wybierać dodatki o nieco mniej wizytowym charakterze np. te wykonane ze wzorzystych tkanin.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8954-Czerwona-koszula-w-delikatny-wzor.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8511-Mucha-meska-brazowa-P22SF-MX-009-Y-0.html

Mucha – fenomenalny dodatek

W hierarchii formalności mucha znajduje się wyżej od bardziej uniwersalnego krawata. To dodatek, który można nosić na różne okazje, ponieważ dostępny jest w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Mucha pasuje do większości rodzajów kołnierzyków i doskonale podkreśla look, personalizując jego indywidualny charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *