Dodatki,  Inspiracje

AWANGARDOWE DODATKI – MASZ JUŻ SWOJE ULUBIONE?

Stylowe dodatki to skuteczny sposób na przełamanie zachowawczego charakteru stylizacji, wpisującego się w klimat klasycznej elegancji. Dopełnieniem szykownego zestawu mogą być spinki do mankietów o fantazyjnym kształcie, wzorzysty krawat lub mucha, kolorowa poszetka czy ozdobny pin. Awangardowe dodatki wprowadzają ożywienie, podkreślają indywidualny styl, preferencje i zainteresowania osoby, która je wybiera. Czego nie powinno zabraknąć w męskiej garderobie obok tradycyjnych skarpet, butów czy pasków?

Spinki do mankietów

Idealny dodatek dla osób, które wybierają koszule z mankietami na spinki. Baza stylizacji – koszula z kołnierzykiem, długim rękawem i mankietami na spinki, w neutralnym kolorze to element obowiązkowy wizytowych zestawów. Do takiej koszuli pasują wyłącznie spinki, których zadaniem jest nie tylko zapięcie mankietu, ale i zaakcentowanie charakteru outfitu, a niekiedy podkreślenie zainteresowań, pasji czy upodobań osoby, która nosi dodatek biżuteryjny. Obecnie spinki dostępne są w różnych modelach, które różnią się formą. Akcesoria w kształcie piłki, pistoletu, samolotu czy psa, to skuteczny sposób na subtelne „puszczenie oka” w kierunku klasycznej elegancji, w stonowanym wydaniu. Spinki do mankietów o nietypowej formie, sprawdzają się na różne oficjalne okazje – rodzinne spotkania, randki, przyjęcia weselne.

Zobacz tutaj: Spinki do mankietów P20WF-IX-025-S – Pako Lorente 

Zobacz tutaj: Spinki do mankietów P20WF-IX-026-S – Pako Lorente 

Zobacz tutaj: Spinki do mankietów P20WF-IX-027-S – Pako Lorente 

Krawat

Trudno o bardziej uniwersalny dodatek, który będzie odpowiedni zarówno na co dzień, jak i na specjalne wydarzenia o wysokim stopniu formalności. Krawat pasuje do koszul z kołnierzykiem typu button-down, kent, włoskim czy pół-włoskim. Taki dodatek wizualnie poprawia proporcje sylwetki, wysmuklając tors i sprawiając, że całość wygląda lekko, modnie i nowocześnie. Do wizytowego zestawu z powodzeniem można dobrać wzorzysty krawat, o ciekawej strukturze, który będzie fantastycznie odznaczał się na neutralnym tle – białej, kremowej lub błękitnej koszuli. Model w printy czy ten, wykonany z mięsistych materiałów to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Zobacz tutaj: Krawat męski PLM-KX-600-S – Pako Lorente 

Zobacz tutaj: Krawat męski PLM-KX-564-X – Pako Lorente 

Zobacz tutaj: Krawat męski PLM-KX-749-S – Pako Lorente 

Mucha

Alternatywą dla krawata jest mucha. Ozdobna kokarda pasuje do formalnych koszul z kołnierzykiem typu kent, włoskim, pół-włoskim i łamanym. To bardzo stylowy dodatek, który trafnie wpisuje się w klimat klasycznej elegancji. Kolorowa mucha – z motywem nawiązującym do zainteresowań czy wykonywanego zawodu, doda twista szykownej stylizacji, dedykowanej na specjalne okazje.

Zobacz tutaj: Mucha P20SF-MX-019-G – Pako Lorente 

Zobacz tutaj: Mucha P20SF-MX-013-Y – Pako Lorente 

Zobacz tutaj: Mucha P20SF-MX-004-G – Pako Lorente 

Pin

To element, który przypina się do butonierki, zamiast żywej rośliny. Pin to ozdoba marynarki, umieszczana w klapie, najczęściej po lewej stronie, u góry. Współcześnie pin może przybierać różne formy, różniące się kształtem, materiałem czy kolorem. Najpopularniejsze są piny w kształcie kwiatów, much, cylindrów czy innych akcesoriów, typowych dla mody męskiej.

Zobacz tutaj: Pin do marynarki PLM-IP-026-C – Pako Lorente 

Zobacz tutaj: Pin do marynarki PLM-IP-025-G – Pako Lorente 

Zobacz tutaj: Pin do marynarki PLM-IP-036-R – Pako Lorente 

Poszetka

Ozdobna chusteczka, wykonana z jedwabiu, lnu lub innego materiału, którą wkłada się do butonierki, czyli małej kieszonki, znajdującej się z przodu marynarki – po lewej stronie, na wysokości klatki piersiowej. Poszetkę można kolorystycznie dopasować do innych elementów stylizacji – marynarki, koszuli, krawata lub muchy. Model w modne wzory – paski, kropki, figury geometryczne czy motywy kwiatowe lub zwierzęce, skutecznie ogra wizytowy look.

Zobacz tutaj: Poszetka PLM-HX-246-R – Pako Lorente 

Zobacz tutaj: Poszetka PLM-HX-224-G – Pako Lorente 

Zobacz tutaj: Poszetka PLM-HX-322-Z – Pako Lorente 

Jak dobierać dodatki?

Dodatki stanowią ważny element każdej stylizacji – codziennej, biznesowej czy wizytowej. Mogą one korespondować z innymi ubraniami i akcesoriami, wzmacniając ich charakter lub całkowicie go przełamywać. Krawat, spinki do mankietów czy poszetka 

Stopień formalności akcesoriów

Męskie akcesoria, podobnie jak inne części garderoby mogą mieć różny stopień formalności. Za najbardziej wizytowe uważa się dodatki o prostym, klasycznym kroju, w gładkim stonowanym kolorze, które wykonane są ze szlachetnych materiałów. W przypadku spinek do mankietów będzie to złoto, srebro lub platyna i kwadratowy lub prostokątny kształt, zaś w przypadku krawata, muchy lub poszetki z pewnością będzie to jedwab oraz ciemny, jednolity kolor np. granatowy, bordowy lub czarny. Spinki do mankietów o okrągłym lub niestandardowym (fantazyjnym) kształcie, emaliowane mają bardziej nieformalny styl, podobnie jak krawat, mucha czy poszetka z bawełny lub lnu, na której dominują kolorowe printy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *