
ŁEZKA W KRAWACIE. KRÓTKI PRZEWODNIK PO WAŻNYCH DETALACH MĘSKIEJ STYLIZACJI
Łezka to nic innego jak elegancki dołek, który tworzy się pod prawidłowo zawiązanym węzłem krawata. Nie jest to niezbędny element, jednak bardzo pożądany i prezentujący się niezwykle estetycznie. Aby powstała łezka węzeł powinien być wydłużony i niesymetryczny. To świetne uzupełnienie stylizacji na ważne przyjęcia. Zobacz jak wykonać łezkę i które modele krawatów są najmodniejsze w tym sezonie!
Sposób na łezkę
Wykonanie łezki w krawacie jest niezwykle proste, jednak warto poświęcić tej czynności odrobinę zaangażowania. Pomogą w tym praktyczne wskazówki:
- Szerszą końcówkę krawata należy umieścić po stronie szyi i przełożyć ją nad węższą, tworząc tym samym pętlę.
- Przez środek pętli należy przeciągnąć szerszą końcówkę, ale nie do samego końca.
- Palec wskazujący należy włożyć w lukę nad wiązaniem.
- Następnie należy dociągnąć węzeł, tak aby całość wyglądała elegancko.
- Ostatnim etapem jest przytrzymanie palcami sfałdowanych boków węzła, tak aby łezka nabrała pożądanego kształtu.
Po co łezka w krawacie?
Szykowna łezka tworząca się przy węźle krawata akcentuje elegancki styl. To idealne dopełnienie stroju wizytowego, dedykowanego na specjalne okazje. Pozwala wyróżnić się w tłumie i świadczy o nienagannej znajomości mody męskiej.
Jaki węzeł pasuje do łezki?
Łezkę bez problemu można zrobić na każdym dowolnym węźle. W praktyce najpopularniejszym sposobem wiązania krawata jest węzeł typu four-in-hand. Jeśli nie wiesz, jak wyglądają poszczególne rodzaje wiązań, obejrzyj filmy instruktażowe w internecie. Dzięki nim zobaczysz jak proste jest zawiązanie krawata i który węzeł pasuje do Ciebie – kołnierzyka, kształtu twarzy, okazji.
Najmodniejsze modele krawatów
W aktualne trendy wpisują się krawaty wykonane z dobrych jakościowo materiałów, które świetnie układają się pod kołnierzykiem koszuli. Must-have jest gładki krawat w kolorze, który z łatwością poddaje się stylizacjom – granatowy lub grafitowy. Czarny model ma zbyt surowy charakter, odpowiedni na wieczorowe okazje. Alternatywą dla jednolitego krawata jest fason wykonany ze wzorzystej tkaniny. Model w kropki, prążki, motywy florystyczne czy zwierzęce – to genialne dopełnienie stylizacji dla osoby, która lubi wyróżniać się w tłumie.
Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9120-Granatowy-krawat-meski-w-delikatne-rozowe-kwiatki.html
Stopień formalności
Krawaty męskie podobnie jak inne części garderoby, mogą mieć różny stopień formalności. Za najbardziej wizytowe uważa się modele w stonowanym, klasycznym, jednolitym odcieniu. Na co dzień czy do pracy, w której nie obowiązuje rygorystyczny dress code, można założyć wzorzysty model, który ożywi look i przełamie jego zachowawczy charakter.
Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5235-Krawat-meski-P000B-KX-770-G.html
Jak przechowywać krawat?
Po zdjęciu krawat należy obowiązkowo rozwiązać i rozprostować. Dodatek warto przechowywać zwinięty w rulon, w szufladzie lub komodzie z przegródkami. Popularną praktyką jest przechowywanie rozwieszonych krawatów, które przymocowane są do wieszaka za pomocą specjalnych klipsów.
Jak prać krawat?
Wskazówki odnośnie tego, jak pielęgnować krawat męski znajdują się na metce dodatku. W zależności od tego, z jakiego materiału uszyty jest krawat – naturalnego czy syntetycznego, sposób prania i suszenia będzie inny.

