IDEALNY LOOK NA ROZMOWĘ KWALIFIKACYJNĄ
Inspiracje,  Porady

IDEALNY LOOK NA ROZMOWĘ KWALIFIKACYJNĄ

Rozmowa kwalifikacyjna to z pewnością stresujące wydarzenie w życiu każdego człowieka. Schludny i elegancki wygląd może dodać pewności siebie. To od kultury panującej w danej organizacji zależy, na jakie fasony, kolory czy dodatki, należy postawić. Odpowiedni wizerunek jest niezwykle ważny i ułatwia zdobycie wymarzonej pracy. Zobacz, jaki dress code obowiązuje podczas rozmów kwalifikacyjnych oraz jakie modele sprawdzą się na taką okazję.

Garnitur biznesowy

Najbezpieczniejsza i najlepsza opcja – klasyczny garnitur, w stonowanym kolorze. Duet składający się z marynarki jednorzędowej, o dopasowanym kroju – z kieszeniami wykończonymi patką, brustaszą i butonierką, oraz spodni – z lekko zwężaną u dołu nogawką, zapinane na maskowany suwak i guzik. Garnitur biznesowy powinien mieć elegancki krój oraz neutralny kolor np. grafitowy lub granatowy. Model z dobrych jakościowo włókien np. wełny, to świetna inwestycja, o ponadczasowym charakterze. Marynarka i spodnie z nogawką w kant, akcentują formalny klimat wydarzenia, na które komponowany jest look. Wybierając fason dla siebie, dobrze jest zwrócić uwagę na właściwe dopasowanie ubrania do sylwetki – niekiedy niezbędne jest wykonanie drobnych poprawek krawieckich.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9014-Gladka-granatowa-marynarka-garniturowa.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9013-Gladkie-granatowe-spodnie-garniturowe.html

Dodatki do garnituru biznesowego

Dopełnieniem stylizacji z garniturem w roli głównej są szykowane akcesoria. Do modelu biznesowego pasują równie eleganckie dodatki – skórzane oksfordy, pasek z prostą klamrą, biała lub błękitna koszula z kołnierzykiem, krawat bądź mucha. W sytuacji gdy koszula ma mankiety zapinane na spinki, należy zadbać również o ten dodatek – dobrym wyborem będą spinki o prostej formie np. kwadratowe lub prostokątne.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8991-Elegancka-biala-koszula-meska.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8924-Wzorzysty-krawat-meski-w-kolorze-bordowym.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8575-Buty-meskie-P22SF-BX-013-D-0.html

Alternatywa dla garnituru

Tradycyjny garnitur to nie jedyna opcja na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli spotkanie dotyczy pracy w branży kreatywnej lub w miejscu, w którym nie obowiązuje sztywny dress code, można sobie pozwolić na więcej swobody podczas komponowania stylizacji. Alternatywą dla marynarki i pasujących do niej kolorystycznie spodni jest zestaw łączący koszulę z kołnierzykiem, kamizelkę oraz bawełniane chinosy. Taki look prezentuje się nowocześnie i stylowo.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8558-Koszula-meska-P000B-1X-001-N-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9023-Granatowa-kamizelka-garniturowa.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9066-Meskie-gladkie-granatowe-spodnie.html

Zasady komponowania stylizacji na rozmowę kwalifikacyjną

Znajomość kilku praktycznych zasad dotyczących komponowania stylizacji na rozmowę kwalifikacyjną pozwoli uniknąć faux-pas, doda pewności siebie i ułatwi zdobycie wymarzonej pracy:

  1. Fasony powinny być proste, eleganckie, dopasowane do sylwetki.
  2. Kolory muszą być neutralne, należy również zachować powściągliwość w doborze wzorów.
  3. Dodatki, podobnie jak głównej elementy outfitu powinny być szykowne.
  4. Łącząc poszczególne części stylizacji, warto kierować zasadą umiaru – mniej znaczy więcej, szczególnie jeśli mowa o akcesoriach.
  5. Całość powinna być schludna i estetyczna.
  6. Dobrze jest skupić uwagę na obuwiu, pasku, krawacie – ich kolor, fason, sposób wykonania, musi korespondować ze spodniami, koszulą i marynarką.
Możliwość komentowania IDEALNY LOOK NA ROZMOWĘ KWALIFIKACYJNĄ została wyłączona