Inspiracje,  Porady

UDANE I NIEUDANE DUETY MARYNAREK I SPODNI

Nie zawsze zestawienie ze sobą marynarki i spodni, gwarantuje stylizacyjny sukces. Niektóre modele zwyczajnie do siebie nie pasują. Komponując look, warto zwrócić uwagę między innymi na rodzaj materiału, z którego wykonane jest ubranie, kolor czy wzór pojawiający się na tkaninie. Jak łączyć ze sobą dwa klasyczne elementy męskiej garderoby? Na co zwrócić uwagę, aby outfit prezentował się schludnie, modnie i elegancko?

HOT → Marynarka w kratę i spodnie w jednolitym kolorze

Łącząc ze sobą dwa elementy stylizacji, należy zwrócić uwagę na kolor i wzór dominujący na tkaninie, z której ubrania są uszyte. Wyraziste printy dobrze wyglądają w towarzystwie jednolitych kolorów, które subtelnie tonują całość i sprawiają, że prezentuje się ona spójnie i szykownie. Wzorzystą marynarkę – w kratę, która trafnie wpisuje się w aktualne trendy, dobrze jest połączyć z gładkimi spodniami w kolorze korespondującym ze wzorem na górnym elemencie stylizacji.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7095-Marynarka-garniturowa-VALLENAR-P20WF-3G-034-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6698-Spodnie-meskie-CABRA-P20SF-WX-001-S.html

NOT → Marynarka w kratę i spodnie w prążek

Zbyt wiele wzorów w jednej stylizacji może niepotrzebnie przytłoczyć i obniżyć stopień formalności zestawu. Marynarka w kraciasty print i spodnie z równie wyrazistym motywem wyglądają nieelegancko i mało atrakcyjnie. Dobrym pomysłem jest łączenie wzorzystej góry z jednolitym dołem lub na odwrót – gładkiej góry z dołem, na którym widoczny jest przykuwający uwagę deseń.

HOT → Marynarka w ciemnym kolorze i spodnie w jasnym odcieniu

Duety kolorów o różnym nasyceniu i temperaturze, stwarzają duże problemy stylizacyjne. Dwa odcienie tego samego koloru np. brązowego znacznie lepiej wypadają, gdy jeden z elementów outfitu jest bardziej dominujący i wyraźny, a drugi nieco stonowany i neutralny. Do marynarki w ciemnym kolorze lepiej pasują spodnie w jaśniejszym odcieniu. Warto pamiętać, że ciemne barwy wizualnie wysmuklają i wyszczuplają sylwetkę.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6825-Marynarka-garniturowa-COIN-P20SP-3G-020-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6696-Spodnie-meskie-CABRA-P20SF-WX-001-E.html

NOT → Marynarka w jasnym kolorze i spodnie w ciemnym odcieniu

Postawienie na ciemniejszy dół i jaśniejszą górę, rzadko kiedy kończy się stylizacyjnym sukcesem. Takie połączenie kolorystyczne może niepotrzebnie zaburzyć prawidłowe proporcje sylwetki – dół wygląda wówczas szczupło, a góra masywnie i ciężko.

HOT → Marynarka z wełny i spodnie z denimu

Łącząc poszczególne elementy garderoby, należy zwracać uwagę nie tylko na ich kolor i wzór – równie ważny jest rodzaj tkaniny, z którego uszyte są poszczególne ubrania. Faktem jest, że zestawienie ze sobą różnych faktur, materiałów i struktur, zwykle przebiega pomyślnie, jednak w przypadku tak zobowiązującego fasonu, jak marynarka, należy zachować daleko idącą ostrożność. Do klasycznej marynarki z wełny można założyć spodnie z tego samego materiału lub bawełniane chinosy czy stylowe jeansy. Marynarka o sportowym kroju wygląda genialnie w otoczeniu spodni z denimu, które dopełniają look i akcentują jego smart casualowy charakter.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7037-Marynarka-garniturowa-MALAGA-P20SF-3G-004-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-4884-Jeansy-meskie-BOBBY-PLM-WJ-002-G.html

NOT → Marynarka z weluru i spodnie z bawełny

Elegancki model marynarki wykonanej z szykownego weluru utożsamiany jest raczej ze stylizacjami wieczorowymi, dedykowanymi na specjalne okazje, o wysokim stopniu formalności. Taka marynarka pasuje do spodni z tego samego materiału lub równie eleganckiego modelu z jedwabiu. Połączenie welurowej marynarki z klasycznymi spodniami z bawełny to prosty przepis na stylizacyjną katastrofę i prosta droga do popełnia modowego faux-pas.

HOT → Marynarka i spodnie skinny

Obok koloru, wzoru i rodzaju materiału, to fason jest czynnikiem, który ma olbrzymi wpływ na to, jak prezentuje się stylizacja. Niezależnie od tego, czy marynarka ma bardziej casualowy krój, czy klasyczny, spodnie w zbyt nieformalnym fasonie, nie będą do niej pasowały. Męską marynarkę dobrze jest łączyć ze spodniami o lekko zwężanej nogawce, które bardzo pozytywnie wpływają na wizualny odbiór sylwetki. Spodnie o luźnej nogawce zdecydowanie nie pasują do marynarki – ani jednorzędowej, ani dwurzędowej.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5983-Marynarka-garniturowa-ADEMAR-PLM-3G-227-N.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5982-Spodnie-meskie-garniturowe-ADEMAR-PLM-6G-227-N.html

NOT → Marynarka i spodnie joggery

Joggery to spodnie typowo casualowe. Klasyczne joggery mają nieco obniżony krok, ściągacze w nogawkach i w pasie, naszywki i nadruki oraz pojemne kieszenie. Taki model pasuje do sportowych bluz, T-shirtów czy longsleevów. Nieformalne joggery źle wyglądają w otoczeniu marynarki, która niezależnie od kroju, ma bardziej wizytowy charakter od luźnych spodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *