Porady

DŁUGOŚĆ NOGAWKI – POZNAJ TAJNIKI KLASYCZNEJ ELEGANCJI

Długość nogawki w męskich spodniach ma niebagatelne znaczenie – wpływa między innymi na pozytywny wizualny odbiór sylwetki, estetykę stylizacji oraz wygodę noszenia. Właściwie dopasowana nogawka w spodniach garniturowych czy smokingowych, powinna lekko zaginać się tuż nad butem – zagięcie może być wyłącznie jedno. Inaczej wygląda dopasowywanie nogawek w przylegających jeansach czy chinosach – w tym przypadku spodnie powinny sięgać kostek – zarówno za krótkie, jak i za długie zaburzą prawidłowe proporcje sylwetki.

Długość nogawki – ogólne zasady

W przypadku dopasowywania nogawki w męskich spodniach bardzo ważne są proporcje. Wysokie osoby powinny starannie dobierać modele, ponieważ większość standardowych rozmiarów może być dla nich zbyt krótka. Również niewysokie osoby muszą odpowiednio dopasowywać długość w spodniach – niekiedy konieczne jest wykonanie drobnych poprawek krawieckich, aby całość wyglądała schludnie i estetycznie. Właściwa długość dołu stylizacji jest o tyle ważna, że ma wpływ na wiele aspektów – między innymi:

  • Poprawne proporcje sylwetki.
  • Wygodę noszenia.
  • Estetykę stylizacji.
  • Zgodność z formalnym dress code.

Zalety właściwie dopasowanej długości nogawek w spodniach

Poprawne dopasowanie długości nogawek w spodniach – jeansach, chinosach, modelach garniturowych, sprawia, że stylizacja jest estetyczna i schludna, a sylwetka wygląda proporcjonalnie. To ważne zarówno w przypadku niskich, jak i wysokich osób, które poprzez umiejętnie dobrany strój mogą zatuszować lub odwrócić uwagę od ewentualnych mankamentów budowy ciała.

Poprawki krawieckie

Osoby o niestandardowej sylwetce zmuszone są niekiedy poprawiać ubrania u krawca, którego zadaniem jest dopasowanie długości spodni do wzrostu. Dobrze jest na takie poprawki zabrać ze sobą buty, które są najczęściej noszone w duecie z danym modelem – dzięki temu, dopasowanie będzie jeszcze bardziej precyzyjne i dokładne.

Spodnie garniturowe / smokingowe

Modele garniturowe i smokingowe to fasony wpisujące się w klimat klasycznej elegancji. Spodnie materiałowe z nogawką zaprasowaną w kant muszą mieć odpowiednią długość, która w wielu przypadkach oznacza, że tkanina tworzy jedno zagięcie – tuż nad linią buta (najczęściej oksfordów lub lakierków). Jeśli spodnie są dłuższe – marszczą się na całej długości, to wymagają one poprawek krawieckich, polegających na skróceniu i dopasowaniu ubrania. Warto podkreślić, że zbyt długie spodnie obniżają formalność stylizacji i sprawiają, że całość wygląda nieestetycznie i niechlujnie.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8057-Granatowe-spodnie-garniturowe-P21WP-6G-035-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7800-Spodnie-meskie-garniturowe-P21SP-6G-058-Z.html

Klasyczna elegancja to nie tylko dobrze dopasowane spodnie

W duecie z materiałowymi spodniami w klimat klasycznej elegancji wpisują się marynarki, które razem tworzą szykowny garnitur, dedykowany na specjalne okazje. Właściwie dopasowana długość w nogawkach spodni, to nie jedyny aspekt, na który należy zwrócić uwagę. Równie ważne jest odpowiednie dobranie kroju marynarki – jej długości, szerokości oraz długości rękawów. Materiał powinien idealnie układać się na ramionach i w pasie.

Jeansy / chinosy

Modele casualowe – jeansy lub chinosy dopasowuje się inaczej niż fasony wizytowe. Spodnie typu chino powinny mieć długość sięgającą kostek. Najczęściej są to modele dopasowane – typu SLIM FIT, w których nogawka lekko zwęża się u dołu. Podobnie wygląda dopasowywanie długości w jeansach – za długie spodnie można podwinąć lub skrócić.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8044-Spodnie-meskie-jeansowe-P21WF-WJ-009-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7745-Spodnie-meskie-CORDOBA-P21SB-WX-003-E.html

Dresy

Najmniej wizytowy model – sportowe spodnie dresowe, w których nogawka zakończona jest najczęściej elastycznym ściągaczem. Takie fasony mają na ogół długość kończącą się tuż nad kostką. Spodnie dresowe nosi się w zestawie z casualowym obuwiem np. sneakersami i krótkim skarpetkami typu stopki.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8088-Spodnie-dresowe-zielone-C21WF-WD-008-Z.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7567-SPODNIE-CZARNE-M21SF-WX-033-C.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *